به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  ایا میشود رنگ کامپوزیت را تغییر داد ، بهترین رنگ کامپوزیت ونیر کدام است ؟

   

   در این مقاله قصد داریم درباره ی کامپوزیت ونیر و رنگ های آن و اینکه چه رنگی مناسب شماست صحبت کنیم.آیا هر رنگی مناسب هر دندان و چهره ای هست؟ یا باید در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟آیا می توان برای کامپوزیت ونیر رنگ دلخواه خود را انتخاب کنیم؟

   

  بیماری های بسیاری برای دهان و دندان وجود دارند و افراد زیادی دچار این ناهنجاری ها برای دندان های خود هستند.بسیاری از این مسایل با مراجعه به پزشک وانجام درمان های دندان پزشکی حل میشود.ولی گاهی هم که اساسا دندانی دیگر قابل تعمییر نباشد می توان آن دندان را کشید و دندان مصنویی را جایگزین آن کرد.

   

  باید گفت در خیلی موارد ممکن است به دلیل بیماری های دندانی و یا در اثر حادثه مثلا شکاندن شئ سفت با دندان باعث آسیب دیدگی و یا شکستن و لب پر شدن دندانی شویم و یا در اثر دید به دیر مسواک زدن و یا خوردن غذاها و نوشیدنی های رنگی مثل آب هویج و زعفران و... و یا مصرف سیگار و دخانیات دندان دچار آسیب و بد رنگی شود.

  در چنین مواردی  ابتدا اگر دندان دچار آسیب اساسی باشد مشکل آن را حل می کنند و عملیات تعمییر دندانپزشکی روی دندان آسیب دیده انجام می شود.و سپس می توان برای رفع عیب ظاهری مثل شکستگی یا رنگ بد دندان آن را با روکش کامپوزیت و یا لمینیت پوشاند.

  در واقع کامپوزیت یا لمینیت دندان جزو گزینه های زیبایی دندان هستند که در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.تعداد دندان هایی که آسیب دیده مهم نیست و با کامپوزیت هر دندانی را می توان زیبا کرد.

   

  آیا کامپوزیت دندان رنگ خاصی دارد؟

   

  در لمینت و کامپوزیت محدودیت رنگ خاصی نداریم، زیرا طیف رنگی گسترده ای وجود دارد و دست ما برای انتخاب رنگ دلخواه باز است.اما باید به این نکته توجه کرد که هر رنگی هم که انتخاب می کنیم باید توسط پزشک تایید شود.

  ای نکته را باید افزود که هر نگی که انتخاب می شود باید یک درجه روشن تر از آن  برای کامپوزیت استفاده شود. چون جنس کامپوزیت به شکلی است که جذب اب بسیار بالایی دارد و این عمل باعث می شود که در نهایت شما بتوانید رنگ دلخواه خود را بدست بیاورید.

   

  جزئیاتی که باید برای انتخاب رنگ کامپوزیت دندان در نظر بگیریم؟

   

  شما برای انتخاب کامپوزیت یا لمینیت باید رنگ دندان های دیگر خود را هم در نظر داشته باشید و متناسب با آن انتخاب کنید.یعنی انتخاب رنگ کامپوزیت به گونه ای باشد که تضاد رنگ آن با دندان های خودتان قابلتشخیص نباشد که در نهایت بتوانید لبخند زیبا و بی نقصی داشته باشید.البته تا حدودی می توان این مسأله را حل کرد.زیرا دندانپزشک ما سایر دندان های شما را با روش های مختلف مثل بلچینگ ویا روش جرم گیری سفید میکند تا جایی که شبیه به رنگ کامپوزیت شما شود.         

   

  شفاف بودن و مات بودن رنگ کامپوزیت

   

  کامپوزیت ها علاوه بر رنگ های مختلف از دو ویژگی شفاف و مات بودن هم برخوردار هستند.خیلی از افراد به کامپوزیت های شفاف علاقه دارند زیرا این کامپوزیت ها زمانی که نور به آنها می تابد طیف های نوری را از خود عبور می دهند و این خود باعث زیبایی و درخشش میشود. اما بعضی هم رنگ های مات را انتخاب میکنند که آن هم در سفی و مرواریدی نشان دادن دندان ها تاثیر دارد

  البته باید گفت کامپوزیت ها نسبت به لمینیت شفافیت کمتری دارند و بین برند های کامپوزیت هم تفاوت وجود دارد مثلا یرند آی پی اس شفافیتی نزدیک به لمینیت دارد.

  اما نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد که شما به راحتی نتوانید تصمیم به شفاف بودن ایمپلنت خود بگیرید مشکلات دندان هایتان است.اگر دندان های زردی دارید و یا اینکه مینای دندان شما تیره است ممکن است دندان پزشک به شما دندانی سفیدتر و یا مات پیشنهاد دهد و این بخاطر پوشاندن زردی وتیرگی دندان های شماست.پس این افراد با این ویژگی بهتر است از دندان های شفاف استفاده نکنند.

   

  آیا رنگ خیلی سفید برای هر کسی مناسب است؟         

   

  به طور طبیعی این حس وجود دارد که شما بخواهید سفیدترین رنگ را برای دندان های خود انتخاب کنید.اما لزوما این تصمیم درست نیست.زیرا عوامل زیادی هستند که میتوانند بر روی چهره ی شما و لبخندتان با دندان های بسیار سفید عمل معکوس داشته باشند.

  مثلا رنگ پوست شما خیلی مهم است اگر رنگ پوست خیلی سفیدی داشته باشید میتوانید از کامپوزیت خیلی سفید هم استفاده کنید اما خیلی از افراد هم معتقدند که با پوست سفید نباید ایمپلنت خیلی سفید هم انتخاب کرد زیرا باعث می شود صورت آنها بی روح به نظر برسد.

  همچنین اگر پوست سبزه ای دارید دندان های بسیار سفید تضادی با چهره ی شما ایجاد می کنند که نه تنها به شما زیبایی نمیبخشد بلکه کاملا صورت و دندانهایتان را مصنویی جلوه میدهد.و از حالت طبیعی خود خارج میشوید.پس باید در انتخاب رنگ دندان هایتان دقت کنید.

  حتی عواملی مثل شکل صورت،زاویه ی فک،شکل لبخند وحتی سفیدی چشم های شما و همه و همه میتواند بر تضاد دندن با چهره ی شما اثر بگذارد.مثلا رنگ دندان نباید از رنگ سفیدی چشم سفیدتر باشد.

  معمولا سن افراد هم در انتخاب رنگ تاثیر دارد و افراد جوان تر رنگ های سفید تری انتخاب می کنند.

  پس رنگی را انتخاب کنید که بعدا پشیمان نشویم. زیرا کامپوزیت بعد از قالب گیری و نصب دیگر راه برگشت ندارد مگر اینکه مجددا کامپوزیت دیگری بخواهید که این هزینه ها را سنگینتر میکند.

  سعی کنید برای انتخاب رنگ حتما نظر دندان پزشک خود را در الویت قرار دهید.زیرا پزشک شما با تجربه ای که دارد می تواند بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند.

  در مطب دندانپزشکی دکتر عطیه تقوایی بهترین مشاوره برای سوالات شما ارائه میشود تا شما را از هر گونه نگرانی برهاند.و بهترین خدمات را متناسب با بودجه ی شما ارائه میدهیم.

  شما فقط با انتخاب رنگ مناسب تمرکز کنید تا بتوانید بهترین طرح لبخند را از ما هدیه بگیرید.

   

  ***امیدواریم این مطلب بتواند به انتخاب بهتر شما کمک کند.***

   
  حسین
  -
  بازدید : 190
  برچسب‌ها :

  شرکت پژوهشهای صنعتی پیروز نماینده انحصاری و دفتر رسمی کمپانی سوئیسی Swiss MediTec در ایران و خاورمیانه میباشد که در شاخه دندانپزشکی، در حوزه واردات ،توزیع ،تولید و صادرات مواد دندانپزشکی فعالیت میکند.

  که میتوان به مواردی چون کامپوزیت، گلاس آینومر ، بلیچینگ ،باندینگ، خمیر پالیش، گلیز و… اشاره نمود که با بالاترین کیفیت و با پشتوانه و بکارگیری علم و فناوری و تجهیزات و ماشین آلات بروز و پیشرفته دنیا تولیدات خود را در بازار جهانی عرضه نموده است.

  این شرکت از سال 1373 تاسیس و در زمینه تولید،واردات و صادرات فعالیت خود را آغاز نموده و میتوان به همکاری با بسیاری از سازمانها ، نهاد ها و مراکز و همچنین دریافت گواهی های اعتباری اشاره نمود .

  این مجموعه متشکل از کادری مجرب ،متخصص و متعهد است که در جهت رفع نیاز ها و ارائه خدمات با بهترین و بالاترین سطح کیفیت به جامعه دندانپزشکان فعالیت میکند.

  حسین
  -
  بازدید : 166
  برچسب‌ها :

  با یک مقاله آموزشی حرفه ای با عنوان  لیست غذای دیابتی ها و آموزش 20 غذای دیابتی در خدمت شما عزیزان هستیم. یکی از موارد مهم در بیماری دیابت، مساله غذای دیابتی ها می باشد که نقش بسیار مهمی در بهبود شرایط فیزیکی بیماران دارد.

  با شناخت مواد غذایی مناسب و مفید برای این بیماری می توان رژیم های غذایی مخصوصی برای بیماران دیابتی در نظر گرفت. با پیروی از این رژیم های غذایی و بهبود کیفیت غذای دیابتی ها این افراد قادر خواهند بود امور روزمره زندگی خود را با مشکلات کمتری انجام دهند.

  بسیاری از افراد درخواست های بسیاری در خصوص دستور غذایی های خاص برای بیماری های مختلف داشتند. در اینجا تغذیه بیماران دیابتی و غذای دیابتی ها را در دستور کار قرار دادیم تا بهترین رسپی ها را برایتان ترجمه کنیم.

  چگونگی غذای دیابتی ها یکی از دغدغه های اصلی این بیماران بوده است. در اینجا می توانید اطلاعات کاملی را در خصوص رژیم غذای دیابتی ها داشته باشید.

  قبل از اینکه مطالبی را در خصوص رژیم غذای دیابتی ها داشته باشیم ابتدا باید بدانیم بیماری دیابت چگونه شروع می شود؟

  فهرست مطالب

  بیماری دیابت

  هنگامیکه بدن یک فرد نتواند به اندازه نیازش انسولین تولید کند یا انسولین تولیده شده توسط خود بدن فرد را نتواند درست استفاده کند این شخص به بیماری دیابت مبتلا شده است.

  در ایران بالغ بر 8 میلیون بیمار دیابتی وجود دارد که خیلی از این افراد از بیماری خود مطلع نیستند. که این یک خطر محسوب می شود.

  راههای تشخیص بیماری دیابت

  در زیر راههای تشخیص این بیماری را برایتان آورده ایم. بسیار مهم است که هر چه سریعتر این بیماری تشخیص داده شود تا از مشکلات دیگر جلوگیری شود.

  • کاهش وزن
  • مشکلات بینایی
  • تکرر ادرار
  • پرخوری
  • عدم بهبود زخم و عفونت ها

  چه افرادی به دیابت مبتلا می شوند؟

  معمولا افرادی که علایم زیر را دارند به مبتلا دچار می شوند. این افراد باید هر چه سریعتر درمان را در دستور کار خود قرار دهند.

  • سابقه داشتن بیماری دیابت در خانواده
  • زنان با سندرم تخمدان پلی کیستیک
  • افراد کم تحرک
  • سابقه بیماری های قلبی و عروقی
  • افراد دارای فشار خون بالا
  • افراد دارای چربی خون بالا
  • بیماری چاقی شدید
  • داشتن سابقه دیابت بارداری
  • تولد نوزاد با وزن بالا

  تا اینجا مروری بر این بیماری داشتیم و نمی خواهیم از بحث اصلی که تغذیه و غذای دیابتی ها است دور شویم. یکی از مشکلات جدی بیماران دیابتی رژیم غذایی مناسب است.

  رژیم غذایی مناسب و غذای دیابتی ها

  دستورغذایی مناسب بیماران دیابتی چیست ؟  دیابتی ها چه بخورند و چه نخورند ؟

  20 دستورغذایی از متخصصین تغذیه که می توانید برای بیماران دیابتی تهیه کنید. دستورهای مناسب غذای دیابتی ها به شما کمک می کند از انسولینی که بدنتان تولید می کند یا همراه با دارو مصرف می کنید بهتر استفاده کنید.

  این غذاها دقیقا با مواد مغذی مانند کربوهیدراتهای سالم، غذاهای غنی از فیبر، ماهی، آووکادو، آجیل و روغن زیتون کالری لازم برای شما را فراهم می کنند. غذای دیابتی ها همچنین احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و انواع بیماری های سرطانی را کاهش میدهند.

  کربوهیدراتهای سالم در میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، محصولات لبنی کم چرب وجود دارند. غذاهای غنی از فیبر شامل سبزیجات، انواع توت ها، آجیل، حبوبات و غلات کامل می باشد.

  مصرف لبنیات کم چرب خطر کاهش تراکم استخوانی را در آینده در بدن کاهش می دهد. غذاهای سالم و رسپی ها، کنترل وعده غذایی و برنامه غذایی منظم باید بطور مداوم برای تنظیم قند خون انجام شود.

  اگر شما هم بیمار دیابتی هستید باید سعی کنید از غذاهایی که قند خون را به سرعت افزایش می دهد مانند : شکر، عسل، مربا، ملاس، ملاس، مارمالاد، آب میوه های صنعتی، کیک، شکلات، برنج ، سیب زمینی اکیداً خودداری نمایید.

  الان دقیقاً هوس چه غذایی را کردید ؟ پیتزا ؟ چیپس؟ شیرینی جات ؟ ..

  در این جا ما دستورالعمل های غذایی مختلف و ویژه ای برای شما بیماران دیابتی تهیه نمودیم. اگر علاقمند هستید مقاله آموزشی آشپزی و 30 اصل طلایی بهمراه طرز تهیه غذاهای پایه را حتما مطالعه کنید.

  ساندویچ تخم مرغ با نان چاودار در لیست غذای دیابتی ها

  این دستور غذایی را بیماران مبتلا به دیابت می توانند برای صبحانه مصرف کنند. این ساندویچ با نان چاودار و تخم مرغ همزده در عرض 10 دقیقه آماده می شود.

  ساندویچ تخم مرغ با نان چاودار در لیست غذای دیابتی ها

  ساندویچ تخم مرغ با نان چاودار در لیست غذای دیابتی ها

  این غذا بسیار آسان است و طرز تهیه این غذای خوشمزه را برایتان قرار داده ایم. مواد لازم برای تهیه این غذا عبارتند از تخم مرغ 2 عدد  – شیر نیم چرب 1.5 قاشق غذاخوری  – نمک – فلفل سیاه – نان چاودار برشته شده

  این ساندویچ یکی از غذاهای مفید در رژیم و لیست غذای دیابتی ها می باشد. اگر علاقمند هستید مقاله انواع غذاهای ایرانی و مقاله آنالیز غذا های ایرانی بیش از 100 آنالیز غذا را مطالعه کنید.

   
  حسین
  -
  بازدید : 216
  برچسب‌ها :

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 56
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه